Nowoczesne sprężarki powietrza na rynku

Nowoczesne sprężarki powietrza na rynku

18 sierpnia 2019 0 przez Andrzej

Obecnie producenci starają się osiągnąć możliwie jak najbardziej kompaktowe rozmiary sprężarek powietrza. Okazuje się, że równie istotny jest ich rozruch, który powinien być bardzo łagodny i pozbawiony jakichkolwiek wibracji. W związku z tym ich konstrukcja może być  pozbawiona dodatkowych amortyzatorów sprężynowych. Pomimo to w wielu urządzeniach sprężynowych, dla pewności montowane są specjalne tłumiki wibracji. Ich podstawowym zadaniem, z którego się wywiązują jest tłumienie wibracji wysokich częstotliwości. Jest to kwestia szczególnie ważna jeśli dysponujemy sprężarką śrubową, która pracuje w przedziałach wysokich prędkości obrotowych.

Ważne rozwiązania

Okazuje się, że nowoczesne rozwiązania, w jakie wyposażone są sprężarki śrubowe bezolejowe są pozytywnie chwalone przez użytkowników i doceniane. Przykładowo w najnowszych urządzeniach zauważalne jest znaczące ograniczenia hałasu w czasie pracy, co z pewnością ma istotny wpływ na komfort pracowników. Stopniowo zmniejszające się rozmiary takich urządzeń sprawiają, że stają się one możliwe do wykorzystania nawet w mniejszych pomieszczeniach i tym samym nie stanowią dodatkowego obciążenia.

Awaryjność

Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup produktu najwyższej jakości, od producenta lub autoryzowanego sprzedawcy. Wówczas mamy zdecydowanie lepszy dostęp do ewentualnej obsługi serwisowej, co sprawia, że jakakolwiek awaria może zostać szybko usunięta. Nawet jeśli skończyć się gwarancja, to może się okazać, że ta sama firma w ramach dalszej współpracy zajmie się naprawami , jednak już w połączeniu z koniecznością płatności z naszej strony. Większość nowoczesnych sprężarek wyróżnia się bezawaryjnością i przy tym możliwością utrzymywani pracy ciągłej, co jest w wielu zakładach niezwykle ważne. Odpowiedni sprzęt ułatwi i przyspieszy naszą pracę z czego z pewnością będziemy bardzo zadowoleni. Warto więc stawiać również na najwyższej jakości sprężarki.