Co to są sprężarki śrubowe bezolejowe?

Co to są sprężarki śrubowe bezolejowe?

21 sierpnia 2019 0 przez Andrzej

Dla osób nie związanych z branżą przemysłową pojęcie „sprężarki śrubowe bezolejowe” może brzmieć obco i pomimo iż zdarzyło nam się usłyszeć taką nazwę urządzenia, to nie wiemy, do czego ono właściwie służy. Z pewnością więc warto poznać zakres działania takich urządzeń i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach staja się przydatne.

Dlaczego sprężarka śrubowa?

W przypadku sprężarek śrubowych, sprężenie gazów następuje w wyniku zmniejszania przestrzeni pomiędzy pracującymi śrubami do otworów tłocznych od otworów ssawnych.  Dokładna konstrukcja konkretnej sprężarki wpływa na wartość sprężu. Co istotne sprawność elementu sprężającego jest w dużej mierze uzależniona od poziomu uzyskanej szczelności obiema śrubami, oraz nimi i obudową.

Sprężarki bezolejowe

Co istotne sprężarki śrubowe bezolejowe idealnie sprawdzają się we wszystkich miejscach niezbędne jest powietrze wolne od sylikonu oraz oleju. W związku z tym znajdują one zastosowanie w przemyśle spożywczym, elektronicznym i farmaceutycznym. To rozwiązanie idealnie wszędzie tam więc gdzie produkowana jest chociażby żywność i leki i nie ma miejsca na jakiekolwiek toksyczne zanieczyszczenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na produkt końcowy. W przypadku tego rodzaju urządzeń często kładzie się nacisk na wysoki poziom niezawodności, który można skutecznie osiągnąć, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań. Dla przedsiębiorców i producentów niezwykle istotna okazuje się również energooszczędność która wpływa na ogólne koszty miesięczne produkcji, a ostatecznie również na ceny dla klienta końcowego. Personel firmy, który pełni swoje obowiązki blisko takich urządzeń, wraca z kolei szczególną uwagę na poziom emitowanego hałasu.

Niezależnie od rodzaju sprężarki, na której zakup się zdecydujemy, powinna być ona wydajna i odpowiednio dopasowana do potrzeb prowadzonej przez nas działalności i produkcji. Dzięki temu będzie mogła skutecznie przyczynić się do lepszych i pewniejszych rezultatów, a nawet zwiększyć poziom bezpieczeństwa.