Gdzie stosuje się sprężarki śrubowe?

Gdzie stosuje się sprężarki śrubowe?

31 sierpnia 2019 0 przez Andrzej

Sprężarki śrubowe to urządzenia bardzo specyficzne, gdyż wykonywana przez nie praca, jej rodzaj pozwalają na skuteczne wykorzystywanie ich w miejscach, gdzie niezmiernie ważne jest czyste i sprężone powietrze. W naszym otoczeniu w wielu lokalizacjach obowiązują bardzo restrykcyjne normy sanitarne, techniczne czy technologiczne. Sprężarki bezolejowe wykorzystywane są w licznych zakładach przemysłowych. Ich ceny nieznacznie różnią się od innego rodzaju kompresorów.

Wybieranie sprężarki

W przypadku sprężarek wyróżniająca jest ich ciągła praca, która pozwala na osiąganie szybkiej, spójnej i skutecznej produkcji. Gdy wybieramy odpowiednią dla siebie sprężarkę powinniśmy zwrócić uwagę na jej parametry oraz poziom wydajności. Pośród kolejnych elementów wymienia się również jej moc, oraz głośność w czasie wykonywania pracy. Dla wielu przedsiębiorców ogromne znaczenie mają gabaryty wybranej sprężarki, gdyż posiadają ograniczoną ilość miejsca na jej ulokowanie. Na rynku jest wiele rodzajów sprężarek, jednak powinniśmy pamiętać o jeszcze jednym elemencie, a mianowicie o możliwie jak najlepszej dostępności części zamiennych.

W jakich miejscach stosuje się sprężarki?

Sprężarki śrubowe są powszechnie wykorzystywane między innymi w fabrykach oraz zakładach przemysłowych, na halach produkcyjnych i w większych warsztatach. Są to urządzenia, które mają styczność z wieloma branżami i się w nich świetnie sprawdzają. Z pewnością jeśli prowadzimy taką działalność warto zdecydować się właśnie na odpowiednią sprężarkę.