Czy warto zdecydować się na sprężarkę bezolejową?

Czy warto zdecydować się na sprężarkę bezolejową?

2 września 2019 0 przez Andrzej

Sprężarki bezolejowe wyróżniają się szeregiem zalet, które skłaniają do zdecydowania się właśnie na nie. Jednak ich ceny mogą w pierwszej chwili odstraszyć, gdyż musimy wydać na nie nieco więcej niż na inne kompresory. Powinniśmy jednak pamiętać, że cena zakupu nie jest zazwyczaj ostateczną jaką wydamy w danym przypadku. Konieczne jest bowiem wliczenie również cen eksploatacji, w tym napraw, części czy serwisu. W związku z tym w wielu przypadkach  okazuje się, że niskie koszta eksploatacyjne przechylają szalę na drugą stronę.

Zalety sprężarek bezolejowych

Przede wszystkim są to urządzenia bardzo wydajne, które przy właściwym użytkowaniu służą przez wiele lat. Musimy jednak również pamiętać o regularnym ich serwisowaniu i wymienianiu niezbędnych elementów. Oprócz tego wyróżnia je wyjątkowo cicha praca i niewielkie gabaryty w stosunku do innych rozwiązań, a to w wielu przypadkach również ma bardzo duże znaczenie. Dzięki sprężarkom bezolejowym nasz produkt końcowy nie będzie w żaden sposób zanieczyszczony.

Kupno zawsze w odpowiednim miejscu

Jeśli planujemy  zakup sprężarki to z pewnością warto znaleźć firmę, która od lat działa w  tej branży, posiada szeroką wiedzę i asortyment, dzięki czemu będzie w stanie udzielić nam fachowych wskazówek i wybrać najlepsze rozwiązanie do naszego zakładu. W takich miejscach jednocześnie nie będzie problemów z ewentualnymi reklamacjami czy serwisem gwarancyjnym, co dla wielu klientów jest niezwykle istotne.