Gdzie stosowane są sprężarki bezolejowe?

Gdzie stosowane są sprężarki bezolejowe?

6 września 2019 0 przez Andrzej

Na rynku dostępne są różnego rodzaju sprężarki i kompresory. Różnią się one oczywiście między sobą funkcjonalnością, wyglądem, wielkością, ceną czy zwyczajnie zastosowaniem. Jeśli potrzebne jest nam tego rodzaju urządzenie, to powinno zostać odpowiednio dobrane do potrzeb prowadzonej przez nas działalności. Sprężarki bezolejowe są jednym z rodzajów takich maszyn, który znajduje zastosowanie w specjalnych gałęziach przemysłu, które nie mogą pozwolić sobie na przedostanie się cząstek oleju do produktu końcowego.

Jakie branże wykorzystują sprężarki bezolejowe?

Przede wszystkim należy tu wskazać branżę spożywczą i całą produkcję żywności, gdyż właśnie do tego rodzaju produktów nie powinny przedostawać się żadne niepotrzebne substancje. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o medycynę oraz produkcję środków farmakologicznych. Jednak są one stosowane w wielu innych branżach, gdyż zapewniają odpowiednie parametry ciśnieniowe, a przy tym są bezpieczne dla produktów, cicho pracują i są stosunkowo niewielkie gabarytowo.

Dlaczego sprężarka bezolejowa?

W sprężarkach olejowych pomiędzy poszczególnymi śrubami znajduje się specjalny olejowy film. Dba on o uszczelnienie i pozwala uzyskać odpowiednie parametry ciśnienia. W sprężarkach bezolejowych rezygnujemy z oleju, jednak przy jednym rzędzie śrub parametry ciśnienia byłyby gorsze dlatego stosuje się całe systemy, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Dokładnie takich, jakich oczekujemy.