Co to jest sprężarka?

Co to jest sprężarka?

10 września 2019 0 przez Andrzej

Sprężarka jest maszyną energetyczną. Jej podstawową funkcją jest podwyższenie ciśnienia gazu lub też zmuszenie go do przepływu. Popularne są stosowane w przemyśle sprężarki bezolejowe. Mają one zastosowanie w wielu dziedzinach. Nie stosowanie środka smarnego pomiędzy poszczególnymi śrubami zmniejsza poziom ich szczelności, w związku z czym dla uzyskania optymalnego ciśnienia stosuje się całe systemy śrub.

Po co stosuje się sprężarki?

Przede wszystkim zadaniem sprężarki jest wyrównanie ciśnienia w poszczególnych elementach pracującego systemu i zapewnienie wysokiego, maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i wydajności pracy. Sprężarki śrubowe bezolejowe są powszechnie wybierane, gdyż jako urządzenia nowoczesne wyróżniają się mniejszymi gabarytami, ale również zdecydowanie bardziej cichą pracą i wysokim poziomem wydajności.

Stosowanie sprężarek w różnych branżach

Sprężarki są urządzeniami bardzo powszechnymi w wielu gałęziach przemysłu. W związku z tym firmy zajmujące się ich dystrybucją stawiają zwykle na wysoką jakość i stałą współpracę. Swoim klientom oferują profesjonalne doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniej sprężarki do potrzeb ich działalności, ale również dają możliwość korzystania z ochrony i serwisu gwarancyjnego, jak i pogwarancyjnego. W ten sposób za każdym razem w razie najmniejszej awarii mamy pewność, że nasza sprężarka oddawana jest w ręce specjalistów. W ten sposób możemy uniknąć niepotrzebnych przerw w produkcji i skupić się na obranych celach bez strat materialnych.