Gdzie stosowane są sprężarki śrubowe?

Gdzie stosowane są sprężarki śrubowe?

14 września 2019 0 przez Andrzej

Sprężarki wykonują specyficzny rodzaj pracy, przez to stosowane są w miejscach, które wymagają powietrza najczystszego i najwyższej jakości. W licznych miejscach obowiązują niezwykle restrykcyjne wymogi sanitarne, technologiczne czy techniczne. Bezolejowe sprężarki śrubowe znajdują więc zastosowanie w wielu zakładach przemysłowych. Jedną z ważnych cech, które je wyróżniają jest ciągła praca, która daje możliwość skutecznej oraz szybkiej produkcji.

Jak wybrać sprężarkę?

Gdy stajemy przed wyborem odpowiedniej sprężarki, powinniśmy przede wszystkim przyjrzeć się jej wydajności i ogólnym parametrom. Nie  bez znaczenia pozostaje jednak jej moc, oraz głośność wykonywanej pracy. Dla wielu przedsiębiorców bardzo istotnym elementem, wpływającym na ostateczny wybór są gabaryty samej sprężarki. Jednocześnie powinniśmy zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych do wybranej sprężarki, najlepiej zdecydować się na taką, w przypadku której nie będziemy mieli z tym problemu.

Gdzie dokładnie stosuje się sprężarki śrubowe?

Sprężarki śrubowe mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, w różnych jego dziedzinach. Pośród najpowszechniejszych miejsc, w których są one wykorzystywane, możemy wymienić: fabryki, zakłady przemysłowe, większe warsztaty czy  hale produkcyjne. W każdym z tych miejsca ważne jest  bezpieczeństwo pracy i jego maksymalny komfort, więc parametry takie jak ograniczenie hałasu mogą okazać się bardzo ważne.