Do czego służą sprężarki bezolejowe?

Do czego służą sprężarki bezolejowe?

17 września 2019 0 przez Andrzej

Bezolejowe sprężarki śrubowe mają za zadanie przeprowadzić sprężanie powietrza. Są to urządzenia cieszące się popularnością pośród innych kompresorów, gdyż ich praca jest stosunkowo cicha, a parametry ciśnieniowe utrzymują się na wysokim poziomie. Wyróżnia je również spokojna, wolna od pulsacji praca. Niekwestionowaną zaletą jest także bardzo wysoka wydajność, która sprawia, że wymiana sprzętu nie jest konieczna przez bardzo długi czas.

Sprężarki a inne kompresory

Wybierając sprężarkę musimy się liczyć z nieco wyższym kosztem samego zakupu niżeli w przypadku innych kompresorów, jednak w późniejszym czasie ich użytkowanie będzie znacznie tańsze, więc w konsekwencji oszczędzimy. Wybór właśnie sprężarki śrubowej bezolejowej broni się licznymi zaletami. Jeśli tylko sprawdzi się ona w branży, którą się zajmujemy, to z pewnością warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie.

Wiele rodzajów sprężarek

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sprężarek, które nieco różnią się ogólną budową, wielkością, działaniem i ceną. W związku z tym z pewnością warto takie maszyny nabywać w wyspecjalizowanych firmach, w których będziemy mogli liczyć na profesjonalne doradztwo, w kwestii przede wszystkim jej dobrania do naszych potrzeb. Istotna jest również obsługa serwisowa, tak gwarancyjna, jak i pogwarancyjna. Sprężarka może odpowiadać za pracę całego systemu, w związku z czym powinna pozostawać sprawna, regularnie poddawana przeglądom i wymianie niezbędnych elementów.