Sprężarki bezolejowe – popularne w przemyśle

Sprężarki bezolejowe – popularne w przemyśle

20 września 2019 0 przez Andrzej

W wielu branżach przemysłu zastosowanie znajduje sprężarka bezolejowa. Przede wszystkim oczywiście w sytuacjach, gdy koniecznie jest dbanie, aby najmniejsze cząstki oleju nie dostały  się do produktu finalnego. Jednak mają one również szereg innych zalet, przez co są chętnie wybierane i wymienia się na nie stare, wysłużone urządzenia.

Jakie zalety mają nowoczesne sprężarki bezolejowe?

Nowoczesne sprężarki olejowe wyróżniają się przede wszystkim zdecydowanie mniejszymi gabarytami od swoich poprzedniczek, co z pewnością spotyka się z zadowoleniem pośród osób, które wykorzystują te maszyn. Jednocześnie pracują one również zdecydowanie ciszej i wyróżniają się wysokim poziomem wydajności. Dzięki temu będą pracowały bez zakłóceń przez długi czas, a u nas nie pojawią się straty w wyniku przestojów.

Jakie dziedziny wykorzystują sprężarki bezolejowe?

Takie, które nie mogą sobie pozwolić na obecność jakichkolwiek substancji dodatkowych w produkcie końcowym, w tym również cząstek oleju. Sprężarki śrubowe bezolejowe, wyposażone są w kolejne rzędy śrub, które tworzą cały system, a pomiędzy nimi nie znajduje się specjalny film w postaci oleju. W ten sposób uzyskuje się odpowiednią wydajność w kwestii produkcji ciśnienia do potrzeb przemysłowych. Mają one przede wszystkim oczyścić i sprężyć powietrze, które będzie wykorzystane w określonych systemach urządzeń. Dzięki temu ich praca będzie płynna i bezpieczna.