Do czego służy sprężarka śrubowa?

Do czego służy sprężarka śrubowa?

11 sierpnia 2019 0 przez Andrzej

Sprężarka śrubowa to maszyna znacznych rozmiarów, której działanie służy sprężaniu powietrza. Tego rodzaju urządzenia są dość popularne z uwagi na fakt, iż ich praca jest dość cicha i dają możliwość osiągania dobrych parametrów ciśnieniowych. Wyróżniają się one wyjątkowo spokojna pracą, pozbawioną pulsacji. Istotny jest również wysoki poziom ich wytrzymałości, co sprawia, że ich eksploatacja może być naprawdę długa i pozbawiona jakichkolwiek problemów. Sprzedaż sprężarek śrubowych bezolejowych prowadzona jest równolegle z innego rodzaju kompresorami, jednak to właśnie je wybiera się najczęściej z uwagi na ich liczne zalety. Oczywiście musimy się tu liczyć z niego wyższym kosztem zakupu, jednak później eksploatacja jest zdecydowanie tańsza niżeli w przypadku innego rodzaju sprężarek.

Różne rodzaje sprężarek śrubowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sprężarek śrubowych. Każda z nich różni się nieco ceną, sposobem działania i budową. Udało się obecnie doprowadzić do wyjątkowo dokładnego dopracowania tych urządzeń, dzięki czemu wykorzystując je możemy liczyć na wyjątkowo cichą pracę, ale dodatkowo również sprawną i co najważniejsze bezpieczną. Jednak niezależnie od rodzaju każda sprężarka ma za zadanie generować sprężone i oczyszczone powietrze, które jest elementem niezbędnym do prawidłowej pracy na produkcji. Działają one z mocą od 2,5 do 160 kW, a napęd urządzenia zlokalizowany jest w przekładni pasowej.

Wykorzystanie

Sprężarki śrubowe są powszechnie stosowane w wielu dziedzinach przemysłu. Są to więc urządzenia, które wymagają odpowiedniego i regularnego serwisu oraz przeprowadzania bieżących napraw. Pomimo swojej dużej niezawodności mogą przykładowo zostać uszkodzone, w związku z czym mogłoby dość do przestojów, które stanowiłyby dużą stratę dla produkcji. W tej kwestii z pewnością więc warto podjąć trwałą współpracę z wyspecjalizowaną w tym zakresie firmą. Dzięki temu będziemy wiedzieli że naszego urządzenia zawsze działają bez zarzutu.