Dlaczego warto wybrać sprężarkę bezolejową?

Dlaczego warto wybrać sprężarkę bezolejową?

8 sierpnia 2019 0 przez Andrzej

Sprężarki śrubowe bezolejowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Ich podstawową cechą, która ma tu znaczenie jest brak jakichkolwiek cząsteczek oleju  w oczyszczonym i sprężonym powietrzu. Sprężarka bezolejowa jest bowiem pozbawiona tego tłustego filmu pomiędzy poszczególnymi śrubami. Jednak ze względu na możliwości związane z wytworzeniem odpowiedniego ciśnienia są one zaopatrzone w cały system, kilku rzędów śrub. W ten sposób efektywność jest taka sama jak w przypadku olejowych.

W jakich branżach stosuje się sprężarki bezolejowe?

W przypadku wielu dziedzin niezbędne jest unikanie możliwości przedostania się do produktu końcowego jakichkolwiek cząstek oleju lub innych zanieczyszczeń. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest właśnie sprężarka bezolejowa. Obecnie znajdują one zastosowanie m.in. w produkcji wyrobów farmaceutycznych, w medycynie, w przemyśle spożywczym, papierniczym czy w produkcji półprzewodników.

Zalety sprężarek bezolejowych

Istotne jest przede wszystkim, że obecnie te wielkie maszyny udało się maksymalnie pomniejszyć, dzięki czemu nowoczesne są zdecydowanie mniejsze niż dawniej. Osoby pracujące z takimi urządzeniami zwracają również uwagę na komfort pracy wynikający z niższego natężenia hałasu. Warto pamiętać, że są one wysoce wydajne, dzięki czemu można się przez bardzo długi czas cieszyć z ich niezawodnej pracy. Jednocześnie warto nabyć je od wyspecjalizowanej firmy, w której będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc i dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb, jak również w późniejszym okresie korzystać z serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. W przypadku tych urządzeń ich odpowiednia eksploatacja, przeglądy i wymiana niezbędnych podzespołów może stanowić konieczność, dlatego warto powierzyć ją na stałe profesjonalistom.